O Nas

IDEA - Ideą Stowarzyszenia Absurdalny Kabaret jest przede wszystkim szeroko rozumiana integracja środowiska muzyczno-teatralno-kabaretowego z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnością; łamanie stereotypów, barier i blokad mentalnych wśród społeczeństwa; tworzenie i realizacja sztuki na wysokim poziomie; tworzenie ciekawych, nietuzinkowych projektów artystycznych; wprowadzanie na polskie i międzynarodowe sceny artystów z niepełnosprawnością.

INNOWACYJNOŚĆ- Wszystko co robimy jest nowe, świeże i zwykle dotychczas nie spotykane na polskiej scenie artystycznej. Zawsze staramy się być “krok do przodu”. Wiele rzeczy zrobiliśmy jako pierwsi, niektóre z nich - jako dotąd jedyni.

KREATYWNOŚĆ - Kreatywność, to nasze drugie imię. Jej owocem jest nie tylko literacka, teatralna, muzyczna i satyryczna twórczość ale i sama idea nietypowego kabaretu. Bez kreatywności i permanentnego twórczego myślenia kabaretu w ogóle by nie było - wszystkich skeczy, piosenek i tego co wyprawiamy na scenie. Nasza kreatywność zaskakuje nas samych tak, że aż strach pomyśleć, co się urodzi w naszych głowach następnym razem...

SZTUKA- oryginalna, niebanalna, nietuzinkowa, wyszukana, z nutą absurdu, satyry, poezji

ZABAWA - nasza sztuka ma jeden cel - mamy bawić się i innych; sprawiać ludziom radość i wywoływać uśmiech na twarzy.