Jesteś artystą niepełnosprawnym? To koniecznie przeczytaj :)

Newsy, newsy!!!

Chcielibyśmy się z Wami podzielić naszym najnowszym projektem, który właśnie stworzyliśmy. Otóż powstała platforma PARADOXPOWER.PL!

Cóż to takiego? PETARDA !!! 🙂

Stowarzyszeniu Absurdalny Kabaret od wielu lat udaje się walczyć z problemami oraz stereotypami, a także blokadami ze strony społeczeństwa. Największym tego dowodem są dwa integracyjne kabarety, które pokazują swoim przykładem, że niepełnosprawność nie jest barierą ani przeszkodą w realizacji swoich pasji i zainteresowań związanych z tworzeniem sztuki i jej prezentowaniem na profesjonalnych scenach teatrów, domów kultury czy festiwalach itp.

W projekcie PARADOXPOWER.PL chcemy spełnić marzenia wszystkich artystów dotkniętych niepełnosprawnością, dzieląc się z nimi naszym doświadczeniem oraz rozpowszechniając ich dokonania artystyczne, używając do tego nowego narzędzia jest platforma internetowa, tj. miejsce promocji i wymiany doświadczeń.

PARADOXPOWER.PL to miejsce promocji i rozpowszechniania oferty prezentującej twórczość osób z niepełnosprawnością, a przez to propagowanie artystów z niepełnosprawnością, popularyzowanie różnych form integracyjnych, w których uczestniczą osoby z niepełnosprawnością. Platforma da nieograniczony dostęp do sztuki tworzonej przez zawodowych artystów we współpracy z artystami z niepełnosprawnością i dostęp dla szerokiego grona odbiorców.

Platforma zapewni promocję uzdolnionej grupy artystów, z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, z dziedziny muzyki, teatru, kabaretu, poezji, malarstwa, filmu, fotografii itp. 

Wkrótce więcej informacji na ten temat, zatem bądźcie czujni 😉

Projekt jest dofinansowany ze środków Marszałka Województwa Śląskiego oraz  Urzędu Miasta Katowice.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek oraz Marszałek Województwa Śląskiego.