KATOWICE PROJECT w Teatrze Korez :)

To był długo wyczekiwany dzień 🙂 

16 listopada na deskach Teatru Korez grupa KATOWICE PROJECT z udziałem ILONY „POTANII” CHYLIŃSKIEJ wystawiła spektakl „Za to ja mam swoje miasto”rymowany przewodnik – przechodnik po Katowicach, w reżyserii Marka Wójcickiego. Aktorzy w niespotykanej formie oprowadzili publiczność po najważniejszych miejscach tego miasta.

Sztuka to efekt kilkumiesięcznej współpracy pełnosprawnych i niepełnosprawnych aktorów uczestników projektu „Po obu stronach sceny”, którzy od czerwca tego roku brali udział w warsztatach aktorskich pod okiem profesjonalistów-trenerów. Aktorzy zdobywali wiedzę i umiejętności m. in. z technik aktorskich, dykcji i emisji głosu, autoprezentacji, improwizacji, technik radzenia sobie ze stresem i tremą. Udział osób niepełnosprawnych w projekcie jest dowodem na to, że niepełnosprawność nie stanowi żadnej przeszkody w realizacji swoich pasji i zainteresowań związanych z tworzeniem sztuki.

Po reakcji zgromadzonej w Korezie publiczności możemy śmiało powiedzieć: AKTORZY SPISALIŚCIE SIĘ NA MEDAL 🙂 i jesteśmy z Was dumni!! I to wszystko dzięki Waszej pracy i zaangażowaniu.

Wydarzenie uświetnił występ komika stand-up comedy – Jacka Nocha, który zahipnotyzował publiczność swoim optymizmem.

Dziękujemy aktorom, wszystkim trenerom, szczególne podziękowania dla reżysera Marka Wójcickiego, podziękowania dla Teatru Korez, Uniwersytetu Śląskiego, grupy organizacyjnej, Ilony Chylińskiej, opiekunów, rodziców, wolontariuszy i wszystkich tych, którzy brali udział w organizacji warsztatów aktorskich i przygotowaniach spektaklu.

Asia, Monika i Michał

Projekt jest dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2016
Patronat honorowy nad projektem objęli: Prezydent Miasta Katowice i Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek