Koncert bez Granic

Przekraczają granice muzycznych gatunków, a na co dzień – granice o wiele istotniejsze – własnych ograniczeń rootsrockowa rastaferajna z Warszawy oraz nowatorska grupa kabaretowo muzyczna z Katowic. Zaskoczą oryginalnym zestawieniem dwóch całkowicie odmiennych gatunków muzyki. Obok siebie na deskach teatru staną zespoły November Project i Drzewo A Gada.

Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret zaprasza na niecodzienny koncert, który odbędzie się  w dniu 19 października w Teatrze Korez o godz. 19:00 gdzie na jednej scenie wystąpią November Project oraz sekcja muzyczna Drzewo A Gada.  Koncert stanowi część cyklu wydarzeń kulturalnych z projektu „Po obu stronach sceny” realizowanego od czerwca b.r.  Głównym celem projektu jest wykorzystanie sztuki do łamania stereotypów związanych z postrzeganiem osób niepełnosprawnych oraz integracja osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Podczas koncertu usłyszymy energetyczne reggae połączone z instrumentami dającymi atmosferę etniczności zespołu November Project oraz utwory inspirowane folkiem, smooth jazzem, reggae, latami 60 i oczywiście trochę muzycznego pastiszu z najnowszej płyty grupy Drzewo A Gada.

Muzyka November Project zachwyca wyjątkowym brzmieniem, a w połączona z charakterystycznymi tekstami Paprodziada tworzy niebanalną mieszankę pozytywnych wibracji. Nie boją się eksperymentować. Muzyka reggea, które niewątpliwie jest punktem wyjścia w ich twórczości, w ich wykonaniu prezentowana jest w wielu interesujących obliczach. Każdy kolejny utwór zaskakuje swoim wyjątkowym charakterem. Zespół tworzy od wielu lat i nieustannie szuka nowych brzmień i możliwości. W swojej twórczości nie stawiają sobie żadnych granic. Ich style ewoluuje i dojrzewa co wyczuwalne jest w kolejnych produkcjach.

Z kolei stylistyka muzyczna Drzewo A Gada każe umieścić ją gdzieś w bliższych lub dalszych okolicach tak zwanych poezji śpiewanej i piosenki kabaretowej. „Drzewo” stara się jednak przekraczać konwencjonalne granice. W swojej twórczości wyznaje przede wszystkim prymat melodii i tej zasady trzyma się zawsze i wszędzie. Na scenie każda piosenka jest poprzedzona krótkim wprowadzeniem tak, by stworzyć wrażenie nastrojowego słuchowiska w starym dobrym stylu.

November Project (Warszawa) – jak sami o sobie piszą – zespół  zrodził się z miłości do muzyki i z chęci niesienia dobrej nowiny wszystkim ludziom.

Skład zespołu: Włodek „Paprodziad” Dembowski, Piotr „Wiernik” Wiernikowski, Paweł „Karol” Karolak, Marcin „Starshak” Troszak, Marcin „Dzierżoń” Dzierżyć, Cezary „Sura” Gałązka, Mustafa „Muti” Husaini, Mariusz „Mario” Kraska „Eddy” Romanowski, Daniel „Danny” Grzeszykowski, Robert „Pappa” Jegliński.

Drzewo a Gada (Katowice) – to kabaretowo-teatralno-muzyczny integracyjny zespół młodych kreatywnych ludzi, którzy razem tworzą zbiór ciekawych osobowości  scenicznych. Działają od 2008 roku. Tworzą skecze, monodramy, spektakle teatralne, piszą i nagrywają piosenki. Drzewo a Gada śpiewa o rozmaitych ludzkich dylematach proponując kabaretowy dystans.

Skład zespołu: Patryk Laksa i cała reszta

drzewo_plakat_net

 

Projekt „Po obu stronach sceny” obejmuje warsztaty dotyczące różnych – praktycznych i organizacyjnych, aspektów przygotowywania wydarzeń kulturalnych.  Efektem pracy warsztatowej będzie spektakl, którego premiera odbędzie się już 16 listopada na scenie Teatru Korez. Projekt jest  skierowany do integracyjnej grupy złożonej z osób z niepełnosprawnościami oraz pełnosprawnych, które ze względu na różnego rodzaju niepełnosprawność są zagrożone wykluczeniem społecznym, a jednocześnie chcą realizować się na scenie i tworzyć własne inicjatywy, jak wydarzenia kulturalno – artystyczne. Projekt jest nowatorskim podejściem do integracji nie tylko dlatego, że buduje grupy integracyjne ale również dlatego, że działania i praca tych grup będzie docierać do innych członków społeczeństwa. Nie skupiamy się na warsztatach, ale chcemy wyjść z przekazem do publiczności. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy tematyczne: aktorska, organizacyjna i produkcyjna, które będą uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach o danej tematyce, na których z jednej strony zdobędą wiedzę i niezbędne kompetencje potrzebne przy realizacji różnorodnych inicjatyw kulturalno – artystycznych, podstawowy warsztat aktorski, który pozwoli im na postawienie pierwszych kroków na scenie, ale także wiedzę przydatną w ich życiu osobistym.

Organizatorem  projektu jest Stowarzyszenie Absurdalny  Kabaret. Partnerami w jego realizacji są: Uniwersytet Śląski oraz Teatr Korez.

Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret organizator koncertu działa od 2008 roku, dwa lata później, w roku 2010 zdecydowało się usankcjonować swoje istnienie i dorobek formalną rejestracją. Nazwa „Absurdalny Kabaret” nie jest przypadkiem, to uczczenie formacji artystycznej, od której wszystko się zaczęło, zaznaczenie łączności z korzeniami. Celem działania Stowarzyszenia jest to, czym zajmuje się od lat, czerpiąc z doświadczeń swoich założycieli i członków – wspieranie twórczości osób z niepełnosprawnością, zwłaszcza dzieci i młodzieży, oswajanie przez śmiech „trudnych spraw”, takich jak cierpienie czy inwalidztwo. Ideą Stowarzyszenia jest przede wszystkim szeroko rozumiana integracja środowiska muzyczno-teatralnego z wszelkiego rodzaju niepełnosprawnością; łamanie stereotypów, barier i blokad mentalnych wśród społeczeństwa; tworzenie i realizacja sztuki na wysokim poziomie; tworzenie ciekawych, nietuzinkowych projektów artystycznych; wprowadzanie na polskie i międzynarodowe sceny artystów z niepełnosprawnością.

Organizator:

Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret

Dane kontaktowe: ul. Kopernika 14, 40-064 Katowice

www.absurdalnykabaret.eu

Kontakt:

Monika Mierzwa: 518 080 687

email: absurdalnekabarety@gmail.com

Projekt jest dofinasowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2016