„Po obu stronach sceny” … czyli uczymy się aktorstwa i organizacji

Jednym z etapów projektu „Po obu stronach sceny” jest przygotowanie i zorganizowanie wydarzenia muzycznego na deskach Teatru Korez, które odbędzie się 19 października. Możemy już zdradzić, że na scenie wystąpią muzycy integracyjnych grup Drzewo a Gada oraz zespołu November Project, w skład których wchodzą osoby niepełnosprawne. Obie formacje przełamują wszelkie granice i stereotypy niepełnosprawności. Mają na swoim koncie wiele sukcesów… więcej informacji już niebawem.   Zadaniem uczestników projektu podczas warsztatów organizacyjnych było m.in. wyszukiwanie informacji o artystach, celem przygotowania projektu plakatu i notki prasowej na temat w/w imprezy. Uczestnicy grupy organizacyjnej pod opieką trenerki Dagmary Gumkowskiej uczyli się ponadto pracy metodą projektu i promocji wydarzeń kulturalnych. Zadaniem grupy jest wypromowanie wydarzenia w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Grupa aktorska natomiast odbyła warsztaty w Teatrze Korez z aktorem Przemysławem Łamaczem.  Uczestnicy wzięli udział w treningu pracy aktora, poznali podstawowe techniki aktorskie, odbyły się ćwiczenia autoprezentacji,  wystąpień publicznych, dykcji oraz sposobów radzenia sobie z tremą na scenie.

Jednocześnie w Teatrze Korez grupa aktorska przygotowuje się do listopadowego spektaklu pod opieką trenera – reżysera Marka Wójcickiego. Spektakl zaprezentujemy 16 listopada :)….a tym czasem trwają próby….

mała fotorelacja poniżej 🙂

Projekt dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich