Drewniana Historia Śląska

DREWNIANA HISTORIA ŚLĄSKA

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie kulturalne, które dla Was przygotowaliśmy wraz z Urzędem Marszałkowskim iBiurem Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w najbliższą sobotę 16 lipca na Plac sejmu Śląskiego w Katowicach.

Impreza ma na celu podtrzymanie i pielęgnowanie różnorodności kulturowej regionu, a także jego tożsamości lokalnych.Drewniana Historia Śląska poświęcone tematyce śląskiej, gdzie jedną z atrakcji będzie występ integracyjnego kabaretu Drzewo a Gada, który specjalnie na ten dzień przygotuje i zaprezentuje zebranym mieszkańcom nowy program artystyczny kabaretowy poświęcony tradycji śląskiej i wykonany zostanie gwarą śląską.

Impreza rozpocznie się Marszem Autonomii Śląskiej z Palcu wolności do Placu Sejmu Śląskiego o godz. 12:00

W tym roku na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji. Plac Sejmu Śląskiego stanie się miejscem obchodów pierwszego Dnia Górnośląskiego.

Gwoździem programu będą występy artystów utożsamiających się z naszym regionem, zarówno gwiazdy naszej śląskiej sceny (Adama Kulisza), jak również młodszych obiecujących wykonawców (m.in. PomaU, Oberschlesien, 032 i wielu innych).

W przerwach między koncertami będzie występował kabaret Drzewo a Gada. Poza koncertami uczestnicy zobaczą pokazy rycerskie i futbolu amerykańskiego. Będzie można nabyć śląską odzież oraz gadżety, a także dobrze zjeść i wypić.


Wstęp na I Dzień Górnośląski będzie bezpłatny!