Pierwsza Płyta Drzewo a Gada

Kochani,

Nawet nie wiecie jak cieszymy się wiadomością o pierwszej płycie wydawniczej, którą nagrał integracyjny kabaret DRZEWO A GADA wraz z profesjonalnymi muzykami.

Płyta została nagrana i wydana dzięki wsparciu Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Płyta zawiera zawiera piosenki pochodzące z różnych programów Kabaretu powstałe w ciągu ostatnich dwóch lat, po raz pierwszy zebrane w jednym miejscu, stąd barwna paleta poruszanych w piosenkach tematów. Podobnie różnorodna jest także warstwa muzyczna, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Płyta jest niezwykle bogata gatunkowo, ociera się bluesa i alternatywę, zahacza o rock, sięga po poezję śpiewaną i folk, nie gardzi popem i pastiszem stylistycznym (tango, muzyka latynoska), inspiruje się smooth jazzem, grunge’em, a nawet muzyką klasyczną. Celem wydania tej bardzo atrakcyjnej dla słuchacza płyty jest wspieranie twórczości niepełnosprawnej młodzieży pomyślane jako rodzaj interpersonalnej terapii, niosącej ożywcze skutki zarówno niepełnosprawnym twórcom, jak i pełnosprawnym odbiorcom sztuki.

Płyta 1 Płyta2

Ukazanie się płyty pt. „Drzewo a Gada” umożliwi promocję wśród szerszego kręgu odbiorców przekazu o sile i wartości osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Przekaz ten, płynący z mądrych, poetyckich, choć przystępnych dla każdego słów autorstwa ks. Marka Wójcickiego, podany został w wysmakowanej i dopracowanej formie muzycznej, która jest dziełem Bartosza Bialika i Michała Laksy współpracujących z wieloma innymi świetnymi muzykami: Ludwikiem Konopko, Przemysławem Borowieckim, Michałem Kurowskim oraz Anitą i Markiem Sajnógami.