„Za to ja mam swoje miasto”

Niecodzienny spektakl dla miłośników Katowic i wszystkich którzy chcą lepiej poznać stolicę Górnego śląska. Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret wraz z partnerami zapraszają 16 listopada do Teatru Korez, gdzie grupa Katowice Projekt przedstawi sztukę pt. „Za to ja mam swoje miasto”.  Po Katowicach „oprowadzać” będą pełnosprawni i niepełnosprawni artyści, realizujący cykl wydarzeń kulturalnych w ramach projektu „Po obu stronach sceny”. Widowisko uświetni zaś występ komika stand-up comedy – Jacka Nocha.

„Za to ja mam swoje miasto” to rymowany przewodnik – przechodnik po Katowicach, który w niespotykanej dla zwykłych przewodników formie oprowadza po mieście. Spektakl przedstawia najważniejsze miejsca w Katowicach i pozwala się ich nauczyć. Stanowiąca ucieleśnienie lokalnego patriotyzmu sztuka to efekt współpracy pełnosprawnych i niepełnosprawnych aktorów. Przedstawienie teatralne to już kolejna kulturalna impreza organizowana w ramach projektu „Po obu stronach sceny”. Głównym celem projektu jest wykorzystanie sztuki do łamania stereotypów związanych z postrzeganiem osób niepełnosprawnych oraz integracja osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi.

Gościem wieczoru będzie Jacek Noch – komik stand-up comedy. Jeden z „delikatniejszych” przedstawicieli tego gatunku. Na scenie bardzo ciepły, ma ogromny dystans do siebie i do życia – co samo w sobie może nie jest nadzwyczajne, ale w zestawieniu z jego chorobą (Stwardnienie Rozsiane) powoduje, że hipnotyzuje optymizmem widownię. On – człowiek nieuleczalnie chory… Zwycięzca open-mic’a programu „Tylko Dla Dorosłych” w TVP2, występował na scenie programu Kuby Wojewódzkiego.

WSTĘP WOLNY
Teatr Korez w Katowicach,
16 listopada, godz. 19:00

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Absurdalny Kabaret. Partnerami w jego realizacji są: Uniwersytet Śląski oraz Teatr Korez.

Projekt jest dofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO 2016

Patronat honorowy nad projektem objęli: Prezydent Miasta Katowice i Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek